De geboorte van een nieuw blog….waar start je dan mee?


Niemand heeft mij gevraagd om te schrijven. Niemand heeft me gebeld met het dringende verzoek om een grote leemte op te vullen, die er overigens ook niet is. Ook niemand heeft me getipt om het onderscheidend vermogen,  wat ons bedrijf aanbiedt, te delen! Dus haak je nu af, begrijp ik…

Blijf je hangen, dan staat de vraag nog: waarom dan toch deze blog???
Eigenlijk heel simpel: de droom was er al langer om te gaan schrijven. Om deze droom niet in te laten slapen en daadwerkelijk om te zetten in realiteit heb ik de wekker gezet! Klaarblijkelijk zoek ik – naast real live – ook digitale verbinding. Dat doe ik al door te Linken en sinds kort ook te twitteren. Wat mij vooral hiertoe gedreven heeft is om te onderzoeken, ontdekken, ervaren, verwonderen, dromen, beleven wat jou en mij bindt! Dat kan veel zijn en kan ook heel veel niet zijn. Waar het vooral wél om moet gaan is passie en bezieling! Wat fascineert je, wat raakt je en wat drijft je om bepaalde keuzes te maken of richting aan te geven!

Bij mij ligt het vooral bij mensen en organisaties. Ik ben nieuwsgierig en waar dat ophoudt, word ik leergierig! Zo lees ik veel (terwijl ik dit schrijf, ligt mijn keukentafel vol met kranten, boeken, vakbladen en magazines) en start in september weer met een studie!

Ook ga ik graag de dialoog aan en loop niet weg voor een discussie! Wil ook wel weten wat het effect is van gedrag (van mij of de ander) op een ander. Een boekentip voor deze eerste blog is dan ook: “Het poëtisch argument” (Socratische gesprekken over het goede leven) van Jos Kessels. Wat mij betreft echt een aanrader en als je hebt gelezen wat mij drijft ook niet zo vreemd. In een socratisch gesprek worden dilemma's niet opgelost of geanalyseerd, maar stel je onderzoeksvragen. Het gaat niet om de kwestie goed of fout. Dat is het poëtische aspect van een gesprek. inzicht in jezelf. Wat beweegt jou, waar loop je warm voor, wat gaat je aan het hart? En ook: welke moed is nodig om dat onder ogen te zien, wat moet er voor worden opgegeven en ook niet geheel onbelangrijk: Sta je in het speelveld of sta je aan de zijlijn?

Voor nu genoeg, vooral over mij! De volgende blog gaat over het ontstaan van InterZin, waarin een droom van twee vrouwen werkelijkheid is geworden en hoe synergie kan ontstaan!

Ook zal ik boekentips, maar ook artikelen, workshops aanbevelen! Je wordt overigens van harte uitgenodigd om te reageren op deze blog en tips te geven over interessante boeken!

En ondertussen gewoon blijven dromen….Wist je dat dagdromen je juist helpt om te focussen en dat het probleem oplossend vermogen juist versterkt wordt?! Heerlijke wetenschap toch?

Hartelijke groeten,
Jacqueline